Ευχαριστήριο 7ου Δημοτικού Σχολείου Γρεβενών

Αγαπητοί αφοί Γιάτσιου,

Επιστέφοντας στο σχολείο μετά από ένα διήμερο ξεκούρασης και χαράς, οι εκπαιδευτικοί και οι μαθητές μας, αντίκρισαν τον ανακαινισμένο χώρο υποδοχής του σχολείου, νιώθοντας πραγματικά θετικά συναισθήματα και μόνο, στους καιρούς που ζούμε.

Εκ μέρους όλης της σχολικής κοινότητας του 7ου Ολοημέρου Δημοτικού Σχολείου Γρεβενών, νιώθω την ανάγκη να σας ευχαριστήσω θερμά από καρδιάς, για τη

σπουδαία και μοναδική εμπειρία που ζήσαμε όλοι μας, χάρη στην ευαισθησία που επιδείξατε.

Χαρά, κέφι και χαμόγελα, δείγμα της συνεργασίας, της αλληλεγγύης και της αγάπης σας, διαχέονταν όλη την ημέρα στην ατμόσφαιρα.

Το κυριότερο όμως είναι ότι δεν μπορώ να σας περιγράψω τα συναισθήματα που καταγράφηκαν στην ψυχή των μικρών μαθητών μας, με ανεξίτηλα χρώματα. Τους έγινε μνήμη ζωής η χορηγία σας και ήταν το καλύτερο μάθημα γι? αυτούς, όταν διαισθάνονται ότι επιχειρηματίες της πόλης μας, συνεισφέρουν με ιδιαίτερο ζήλο και ενδιαφέρον στην κατάκτηση των κοινωνικών αγαθών και της παιδείας μας.

Για μια ακόμη φορά σας ευχαριστούμε για όλα όσα μας προσφέρατε απλόχερα.

Φώτιος Χρ. Μπαζάκας

πριν