Εγγραφές μαθητών Α' Δημοτικού για το σχολικό έτος 2023-24

Οι εγγραφές των μαθητών θα πραγματοποιούνται από 1 εώς 20 Μαρτίου και ώρες 10:30 με 11:30 καθημερινά.

Τηλέφωνο επικοινωνίας σχολείου : 2462087796

e-mail σχολείου : Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Τα απαιτούμενα δικαιολογητικά για την εγγραφή στην Α΄ τάξη του δημοτικού σχολείου είναι τα εξής:

• Πιστοποιητικό γέννησης Δήμου ή Κοινότητας (αναζητείται από τη σχολική μονάδα).
  • Επίδειξη του Βιβλιαρίου Υγείας του Παιδιού (Β.Υ.Π.) ή προσκόμιση άλλου στοιχείου, στο οποίο αποδεικνύεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια.
  • Το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή/Μαθήτριας (Α.Δ.Υ.Μ.), συμπληρωμένο από παιδίατρο ή Κέντρο Υγείας κ.λ.π.
  • Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο διαπιστώνεται η διεύθυνση κατοικίας του παιδιού (φωτοτυπία Ε1 από Taxisnet ή λογαριασμού κοινής ωφελείας).
  • Βεβαίωση Φοίτησης Νηπιαγωγείου για την εγγραφή στο Δημοτικό.
  • Το έντυπο της αίτησης συμπληρωμένο
  • Οι γονείς που επιθυμούν να εγγράψουν το παιδί τους στο Ολοήμερο Πρόγραμμα συμπληρώνουν το σχετικό έντυπο, το οποίο προσκομίζουν στο σχολείο.

Για περισσότερες πληροφορίες δείτε το έγγραφο.