Επίσκεψη του τμήματος Α2 του 4ου Δ.Σ. Γρεβενών στη βιβλιοθήκη του 7ου Δ.Σ. Γρεβενών

Στα πλαίσια  των εκπαιδευτικών δραστηριοτήτων, οι  μαθητές του τμήματος Α΄2 του 4ου Δημοτικού σχολείου, πραγματοποίησαν επίσκεψη στη βιβλιοθήκη του 7ου Δημοτικού σχολείου Γρεβενών.

Οι μαθητές ξεναγήθηκαν από τις υπεύθυνες εκπαιδευτικούς και περιηγήθηκαν στους χώρους της φιλόξενης βιβλιοθήκης. Ενημερώθηκαν για τη λειτουργία της βιβλιοθήκης και στη συνέχεια ακολούθησε ανάγνωση παραμυθιού με ανάλυση και εμβάθυνση του, καθώς και ζωγραφική απόδοση των συναισθημάτων που τους προκάλεσε. Οι μαθητές έφυγαν κατενθουσιασμένοι, πλούσιοι σε γνώσεις και συναισθήματα από την εμπειρία αυτή. Εξάλλου, η σχολική βιβλιοθήκη είναι

αξιόλογη, η προσπάθεια  των υπεύθυνων εκπαιδευτικών αξιέπαινη και αξίζει να την επισκεφτούν κι άλλοι μαθητές της πόλης.

Ευχαριστούμε θερμά τον διευθυντή του σχολείου κ. Μπαζάκα Φώτιο και τις υπεύθυνες εκπαιδευτικούς της βιβλιοθήκης κ. Ντίνα Τριανταφυλλιά και κ. Κασιμάκη Αλεξάνδρα, για την εγκάρδια υποδοχή και την άψογη παρουσίαση και συνεργασία.

Η δασκάλα του Α΄2 τμήματος Μουστάκα Χριστίνα και οι μαθητές.