Ανακύκλωση - Εκδηλώσεις με τη ΔΙΑΔΥΜΑ στο 7ο Δ.Σ. Γρεβενών

Ζωγραφιά για την Ανακύκλωση από τους μαθητές της Γ΄Τάξης

Επιμέλεια: Δινοπούλου Ελένη - δασκάλα εικαστικών

Στις 26 Φεβρουαρίου 2018 προγραμματίστηκαν εκδηλώσεις του 7ου Δημοτικού Σχολείου Γρεβενών με τη ΔΙΑΔΥΜΑ Α.Ε. με θέμα την ΑΝΑΚΥΚΛΩΣΗ.

΄Ετσι στις 10.00 π.μ. οι μαθητές των τάξεων Α΄, Β΄και Γ΄θα ενημερωθούν από στελέχη της ΔΙΑΔΥΜΑ για την ανακύκλωση και στις 11.00 π.μ. θα ακολουθήσουν οι τάξεις Δ΄, Ε΄και Στ΄.

Σκοπός είναι να ενημερωθούν οι μαθητές για θέματα διαχείρισης απορριμμάτων, να ευαισθητοποιηθούν για τα προβλήματα που

συνδέονται ?ε αυτά και να μάθουν μέσω των δράσεων και των επισκέψεων που θα γίνουν, πως συμμετέχουμε σωστά στην ανακύκλωση των απορριμμάτων.

Ευχαριστούμε τη ΔΙΑΔΥΜΑ Α.Ε. την πρωτοπόρα επιχείρηση Ο.Τ.Α. που δίκαια κατέχει την πρώτη θέση στη συγκομιδή και τη διαχείριση απορριμάτων στην Ελλάδα για την πρωτοβουλία της.

Φώτιος Μπαζάκας