7ο Δημοτικό Σχολείο Γρεβενών - Κατανομή τάξεων σχολικού έτους 2017-18

Πράξη 1η /01-09-2014

Σύγκληση του συλλόγου διδασκόντων του 7ου Ολοημέρου 6/θέσιου Δημοτικού Σχολείου  Γρεβενών

Στα Γρεβενά και στο Γραφείο του 7ου Δημοτικού Σχολείου, σήμερα 1 Σεπτεμβρίου 2017, ημέρα Παρασκευή και ώρα 09.00΄ π.μ συνήλθε σε συνεδρίαση ο Σύλλογος Διδασκόντων του Σχολείου, με θέματα Η.Δ. τα εξής:

1. Κατανομή τάξεων και τμημάτων σχολικού έτους 2017-18

Αφού διαπιστώθηκε απαρτία, ο Διευθυντής εισηγήθηκε ως εξής:

1ο Θέμα: Κατανομή τάξεων και τμημάτων σχολικού έτους 2017-18

Με δεδομένο το προσωπικό του σχολείου προχωρούμε στην κατανομή των τάξεων. Αφού αναλάβει υπηρεσία και το εκπαιδευτικό προσωπικό που λείπει από το σχολείο, θα γίνει νέα κατανομή τάξεων όσον αφορά τις ειδικότητες που λείπουν.

Αφού διαπιστώθηκε απαρτία και αφού έγινε διαλογική συζήτηση, ο Σύλλογος Διδασκόντων

Α π ο φ α σ ί ζ ε ι  ο μ ό φ ω ν α

1.    Κατανέμει το διδακτικό προσωπικό του σχολείου ως εξής:

Τάξη Α   : Μπούσιος Νικόλαος

Τάξη Β   : Παπαδημητρίου Ιωάννα

Τάξη Γ   : Σέτζας Δημήτριος

Τάξη Δ   : Ποσναϊδου Πολυξένη

Τάξη Ε   : Πατσάβρα Δήμητρα

Τάξη ΣΤ : Ντάγκας Ιωάννης

Περιφερόμενος: Ο δάσκαλος ΠΕ 70 Γκασιώνας Ανδρέας θα διδάσκει 10 ώρες στο ολοήμερο τμήμα και τις υπόλοιπες ώρες μέχρι τη συμπλήρωση του υποχρεωτικού διδακτικού του ωραρίου (16 ώρες εβδομαδιαίως ? μείωση ωραρίου κατά μία (1) ώρα την ημέρα) σε όσες τάξεις χρειαστεί.

Ολοήμερο τμήμα: Γκασιώνας Ανδρέας

Γραμματειακή υποστήριξη: ΄Ολο το εκπαιδευτικό προσωπικό όταν παραστεί ανάγκη.

3.  Τη διδασκαλία της Αγγλικής Γλώσσας σε όλες τις τάξεις θα αναλάβει η  καθηγήτρια Αγγλικής Γλώσσας κ. Ντίνα Τριανταφυλλιά, και θα συμπληρώνει το ωράριο της στο ολοήμερο τμήμα.

4.  Τη διδασκαλία της Φυσικής Αγωγής αναλαμβάνει ο καθηγητής Φυσικής Αγωγής Χαντές Χρήστοςκαι θα συμπληρώνει το ωράριο της στο ολοήμερο τμήμα.

Φώτιος Μπαζάκας